کاربر عزیز خوش آمدید
یا
ثبت نام کنید
09120879533
info@30cd.ir

چگونه دوربین های امنیتی تشخیص چهره، چهره را تشخیص می دهند؟

با استفاده از دوربین های امنیتی تشخیص چهره ، در حالی که هشدارهای دروغ کمتری دریافت می کنید ، می توانید به راحتی از خانه و محل کار خود محافظت کنید. چگونه دوربین های IP تشخیص چهره می توانند چهره انسان و حتی حیوانات خانگی را تشخیص دهند؟

۱- پایگاه داده شخصی خود را ایجاد کنید

برای اینکه دوربین های امنیتی شناسایی چهره شما “چهره ها” را یاد بگیرند ، ابتدا باید یک پایگاه داده از چهره های آشنای خود ایجاد کنید. روشهای عملی شامل درخواست از اعضای خانواده و دوستانتان است که جلوی دوربین بایستند یا عکسهایشان را به سمت دوربین نشان دهند. به طور کلی ، دوربین های امنیتی شناسایی چهره به طور متوسط ​​قادر به یادآوری ۱۶ تا ۳۲ چهره هستند ، که برای استفاده در خانه و مشاغل کوچک مناسب است.

۲ – دوربین های امنیتی با تشخیص چهره ، چهره ها را شناسایی و مطابقت می دهند

دوربین های مداربسته تشخیص چهره از چندین روش و فناوری برای تشخیص چهره استفاده می کنند ، از جمله مدل سازی سه بعدی ، مقایسه چهره در تصاویر یا فیلم ها ، تجزیه و تحلیل کل چهره ها یا ویژگی های جزئی و غیره. دوربین های امنیتی با قابلیت شناسایی چهره پس از دستیابی به چهره های نشان داده شده در محدوده نظارت ، از طریق نرم افزار پیشرفته آن چهره ها را با چهره موجود در پایگاه داده مقایسه می کنند.

۳- با شناسایی چهره های ناشناخته ، هشدارهای فوری ارسال می شوند

وقتی دوربین های امنیتی تشخیص چهره با موفقیت در پایگاه داده شما مطابقت داشته باشند ، آنها می دانند که چهره های آشنایی وجود دارد و به شما هشدار نمی دهند. برعکس ، در صورت وجود چهره های ناشناخته ، دوربین های امنیتی خانه تشخیص چهره هشدارهای فوری را برای شما ارسال می کنند یا حتی به طور خودکار با پلیس تماس می گیرند.

مزایای دوربین های امنیتی تشخیص چهره:

جدا از شناسایی چهره ، دوربین های امنیتی دارای قابلیت شناسایی چهره دارای مزایای منحصر به فرد دیگری هستند که باعث برجسته شدن آنها در بین همتایان خود می شود. در اینجا چندین مورد از آنها را ذکر کرده ایم:

مزایت اول: دوربین های امنیتی تشخیص چهره عملکرد تشخیص دقیق تری را ارائه می دهندبا پشتیبانی از الگوریتم های قوی ، دوربین های امنیتی تشخیص چهره قادر به کاهش جدی هشدارهای دروغین، از جمله زنگ هایی هستند که با تغییر نور ، حرکت درخت و حتی باد ایجاد می شوند. در بخشی از تحقیقات MIT در مورد سیستم های تشخیص چهره توسعه یافته توسط مایکروسافت آمده است که دقت آنها در تشخیص جنسیت ۹۰٪ برای مردان پوستی با رنگ روشن و ۷۰درصد برای زنان با پوست تیره تر است. همچنین انتظار می رود که دوربین های امنیتی با قابلیت شناسایی چهره ، امکان شناسایی چهره های زاویه دار، صورتهای پوشیده شده با عینک آفتابی یا ماسک و یا حتی صورت های مسن را داشته باشند ، که تقریباً برای دوربین های امنیتی معمولی غیرممکن است. مزیت ۲. دوربین های مداربسته تشخیص چهره حیوانات خانگی ، حیوانات و سایر اشیا را تشخیص می دهدبرخی از مارک های برتر دوربین های امنیتی مرزهایی را که دوربین های IP تشخیص چهره می توانند انجام دهند ، از شناسایی چهره انسان گرفته تا تشخیص حیوانات خانگی و سایر اشیای رایج در زندگی روزمره شما، کنترل می کنند.

چنین ویژگی به لطف سیستم های پیشرفته تشخیص چهره با فناوری AI و یادگیری ماشین که توسط شرکت های فناوری مانند Google و Intel طراحی شده است ، واقعی شده است. در همین حال ، این دوربین های امنیتی مجهز به هوش مصنوعی دارای تشخیص چهره نیز خود را در یک مسابقه شناسایی تصویر سالانه نشان می دهند: آنها می توانند در طبقه بندی نژادهای مختلف بهتر از انسان عمل کنند

مزیت ۳. دوربین های امنیتی با تشخیص چهره سطح امنیت را بهبود می بخشند همانطور که در بالا ذکر شد، دوربین های IP تشخیص چهره هنگام شناسایی افراد و تشخیص حیوانات و اشیا نتایج دقیقی را ارائه می دهند. چنین دوربین های مداربسته ای که در خانه یا محل کار شما نصب شده اند می توانند مانند “محافظان” قدرتمند عمل کنند، که هنگام گرفتن چهره های ناشناخته یا بازدید کنندگان ناخوشایند در خانه یا فروشگاه های شما ، هشدارهای فوری را برای شما ارسال می کند. علاوه بر استفاده در منزل و مشاغل ، دوربین های IP شناسایی چهره راه های خود را در مناطق بیشتری پیدا کرده اند: فرودگاه ها ، ایستگاه های قطار و سایر مکان های دارای ترافیک شدید . با استفاده از این دوربین های امنیتی ، افسران پلیس می توانند مجرمان و تروریست ها را زیر دوربین نظارت قرار دهند

. مزیت ۴. دوربین های IP تشخیص چهره چندین ویژگی پیشرفته را ارائه می دهند گذشته از تشخیص چهره ، دوربین های مدار بسته پیشرفته با قابلیت تشخیص چهره قادر به شناسایی و ثبت افراد ناشناخته و اتومبیل های دارای پلاک ناشناخته در اطراف خانه شما هستند. علاوه بر این ، برخی از دوربین های امنیتی تشخیص چهره همچنین دارای حالت ضبط و تجزیه و تحلیل نقشه گرما هستند که به محافظت گسترده تر از خانه و محل کار شما کمک می کند

آنچه شما را در تهیه دوربین تشخیص چهره نگران میکند:

نگرانی ۱. قیمت دوربین مداربسته تشخیص چهره نسبتاً زیاد است درست مانند قیمت تلفن های همراه در دهه ۱۹۷۰ ، قیمت دوربین امنیتی تشخیص چهره نیز در حال حاضر نسبتاً بالا است و از ۱۵۰ دلار تا بیش از ۳۰۰ دلار برای یک دوربین متغیر است. علاوه بر این ، برخی از تشخیص چهره برای دوربین های امنیتی یا نرم افزار دوربین امنیتی تشخیص چهره ممکن است هزینه های اشتراک اضافی را از ۱۰ دلار در ماه دریافت کنند که در طولانی مدت کاملاً هزینه دارد

نگرانی ۲. دوربین های امنیتی تشخیص چهره ممکن است در حریم خصوصی وارد شوند. در حال حاضر ، برخی از مردم به دلیل نگرانی از حریم خصوصی ، در مورد استفاده گسترده از سیستم های دوربین امنیتی تشخیص چهره محافظه کار هستند.

چنین نگرانی هایی از ذهن خارج نمی شوند- ممکن است شهروندان احساس کنند هر لحظه در مکان های عمومی تحت نظر هستند و حتی بدون آگاهی آنها می توان اطلاعات شخصی آنها را فاش کرد.  برخی از موسسات با نگرانی درباره حریم خصوصی و چالش های اجتماعی ناشی از استفاده از دوربین های IP شناسایی چهره ، مقررات سختگیرانه ای را برای حمایت از حقوق شهروندان اعلام کرده اند. به عنوان مثال، در اروپا آیین نامه عمومی حفاظت از داده ها (GDPR) بیان می کند که شهروندان از حقوق خود در زمینه حفظ حریم خصوصی بهره مند می شوند و هرگونه حمله به حریم خصوصی مجازات های شدیدی را متحمل می شود. در همین حال ، ایالت واشنگتن به سومین ایالت آمریکا تبدیل می شود که قانون جدیدی را در سال ۲۰۱۷ برای محافظت رسمی از داده های بیومتریک معرفی می کند.

نگرانی ۳. دوربین های IP تشخیص چهره نتایج نامطلوبی را ارائه می دهند اگرچه مارک های دوربین های امنیتی بیشتر و بیشتر درگیر تولید و فروش دوربین امنیتی شناسایی چهره هستند ، اما عملکرد این دوربین های مدار بسته برای فروش در حال حاضر ۱۰۰٪ دقیق نیست و تا حد زیادی به عواملی مانند زاویه دوربین مداربسته ، نور و تغییر لباس بستگی دارد. با توجه به بررسی های رسانه های حرفه ای و بازخورد مشتریان، برخی از سیستم های دوربین امنیتی تشخیص چهره بدون صلاحیت ممکن است مدتی طول بکشد تا چهره ها را یاد بگیرند یا به هیچ وجه چهره ها را برندارند. همچنین فروشندگان غیرمسئولی وجود دارند که عمداً محصولات خود را به عنوان دوربین های امنیتی تشخیص چهره تبلیغ می کنند تا مصرف کنندگان را گمراه کنند. اما در حقیقت ، این دوربین های امنیتی با هیچ فناوری پیشرفته ای برای شناسایی چهره انسان ارائه نمی شوند.

هنگامی که قصد خرید دوربین های امنیتی با تشخیص چهره را دارید ، بهتر است از مارک های معتبر و قابل اعتماد دوربین های امنیتی استفاده کنید تا از خرید انواع جعلی خودداری کنید

 گزینه های جایگزین برای دوربین های امنیتی تشخیص چهره:

 آیا اکنون باید دوربین های امنیتی تشخیص چهره را برای خانه یا محل کار خود خریداری کنید؟ آیا آنها شایسته سرمایه گذاری شما هستند؟ در حال حاضر ، شناسایی چهره برای دوربین های امنیتی هنوز یک فناوری جدید است و هنوز به طور کامل توسعه نیافته است و همچنین نواقصی در  شناسایی چهره را وجود دارد. در همین حال ، بازار شناسایی دوربین IP به اندازه کافی بالغ نشده است ، بنابراین امروزه گزینه های محدودی وجود دارد. و این نیز بخشی از دلایلی است که قیمت دوربین امنیتی تشخیص چهره نسبتاً بالاتر است. بنابراین اکنون سرمایه گذاری زیاد  در دوربین های امنیتی تشخیص چهره انتخاب عاقلانه ای نیست. با این حال ، یک گزینه امنیتی مقرون به صرفه دیگری نیز برای شما وجود دارد: دوربین امنیتی تشخیص چهره ، که می تواند با هشدارهای دقیق حرکتی از خانه و محل کار شما محافظت کند. به عنوان محصول مشابه دوربین های امنیتی شناسایی چهره ، دوربین های IP تشخیص چهره با سنسورهای حرکتی حساس PIR ، مانند Reolink Argus  ، می توانند تغییرات حرارتی را برای تعیین اینکه آیا نفوذ واقعی وجود دارد یا نه ، تجزیه و تحلیل کنند ، بنابراین هشدارهای دروغ ناخواسته را تا حد زیادی کاهش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...