کاربر عزیز خوش آمدید
یا
ثبت نام کنید
09120879533
info@30cd.ir

دوربین های مداربسته جاسوسی پنهان را کشف کنید

۶ روش ساده و مفید برای شما
راهنمای گام به گام زیر به شما امکان می دهد در عرض چند دقیقه دوربین های مخفی را پیدا کنید. بیشتر راه ها کاملا رایگان هستند! بعضی اوقات فقط با یک ترفند کوچک می توان دوربین های جاسوسی را جایی برای پنهان کردن قرار داد.
۱- محیط را با دقت اسکن کنید تا دوربین های ویدیویی مخفی مشکوک را تشخیص دهید
یکی از ساده ترین راه ها برای تشخیص دوربین های مخفی، بررسی دقیق محیط اطراف است. جستجوی اینچ به اینچ برای تشخیص دوربینهای مخفی “واضح” در اولین قدم مفید خواهد بود.

متداول ترین مکان ها برای یافتن دوربین های مخفی در داخل منزل
• ردیاب های دود
• تجهیزات فیلتر هوا
• کتاب ها
• دکوراسیون دیواری
• پریزهای برق
• گیاهان میز
• جعبه های بافت
• خرس های عروسکی پر شده
• بالشت های تختخواب ، رو میزی و قفسه ها
• موارد دی وی دی
• لامپ های گدازه
• جعبه های تلویزیون دیجیتال
• پریزهای دیواری
• نگهدارنده های سشوار
• ساعت های دیواری یا زنگ دار
• قلاب های لباس
• قلم ها

معمول ترین موقعیت ها برای قرار دادن دوربین های مخفی و میکروفون ها در فضای باز
• گیاهان آپارتمانی
• سوراخ درها
• پشت بام خانه
• زنگ درب منزل شما

برخی از اشیا ممکن است سیمها ، چراغها یا لنزهای مشکوکی را نشان دهند که از مشخصه های دوربین مخفی جاسوسی است. اگر چند منبع تغذیه یا آداپتور غیرمعمول پیدا کردید ، بلافاصله آنها را از برق بکشید. وقتی در کل اتاق قدم می زنید گوش کنید. بعضی از دوربینهای مداربسته پنهان، هنگام کار تقریباً صدای نامفهومی ایجاد می کنند.

۲- چراغ های اتاق خود را خاموش کنید تا دوربین های دید در شب مخفی را مشاهده کنید
برای یافتن دوربین های مخفی در اتاق خود می توانید از اصل کار دوربین دید در شب استفاده کنید. بیشتر دوربین های امنیتی مخفی دارای LED قرمز یا سبز هستند. لامپ های LED در شرایط کم نور چشمک می زنند یا می تابند. در شرایط کم نور ، LED های اطراف لنز دوربین به طور خودکار روشن می شوند تا نور دوربین ها را برای تولید تصاویر دید در شب روشن تکمیل کند. برای یافتن دوربین های مخفی IP در شرایط تاریک می توانید مراحل زیر را دنبال کنید.
مرحله ۱. پرده های اتاق خود را بکشید و چراغ ها را خاموش کنید.
مرحله ۲. بررسی کنید که آیا LED های قرمز یا سبز چشمک زن در اتاق شما وجود دارد یا خیر.
مهم نیست که کدام دوربین مخفی را می خواهید تشخیص دهید ، انواع سیمی یا بی سیم ، می توانید از این طریق برای تشخیص دوربین های مدار بسته نظارتی در ماشین خود ، در فروشگاه ها ، اتاق نشیمن ، اتاق خواب، در خانه و غیره استفاده کنید.
۳- برای یافتن دوربین های مدار بسته دوربین مداربسته مخفی از تلفن های همراه خود استفاده کنید
چگونه دوربین های مخفی را با استفاده از تلفن های همراه آیفون و آندروید تشخیص دهیم؟

بسیاری می پرسند که آیا می توانند از تلفن های همراه خود برای یافتن دوربین های مخفی استفاده کنند یا خیر ، پاسخ این است “بله”! برای پیدا کردن دوربین های مخفی با استفاده از تلفن های هوشمند آیفون یا آندروید خود حتی بدون ردیاب، ۲ روش آسان و رایگان وجود دارد.
راه ۱. از یک تماس تلفنی برای بررسی دوربین مخفی و میکروفون استفاده کنید:
مرحله ۱. با دوستان یا خانواده خود تماس تلفنی برقرار کنید.
مرحله ۲. در اتاق خود قدم بزنید. نظارت پنهان به طور معمول فرکانس رادیویی خاصی ایجاد می کند که در سیگنال تماس تلفنی شما تداخل ایجاد می کند. اگر مشاهده کردید که در مکان یا موقعیت خاصی تداخل سیگنال وجود دارد ، این مکان را به دقت بررسی کنید تا بفهمید در آنجا دوربین امنیتی مخفی وجود دارد یا خیر.
راه ۲. از برنامه تلفن همراه برای یافتن دوربین های مخفی و دستگاه های گوش دادن استفاده کنید:
مرحله ۱. برنامه “شناسایی دوربین های مخفی” را در تلفن های همراه iPhone یا Android خود نصب کنید. به عنوان مثال ، نرم افزار spy.apk “دوربین مخفی ردیاب” گزینه خوبی است.
مرحله ۲. برنامه را روی تلفن همراه خود راه اندازی کنید. با نزدیک شدن تلفن هوشمند به دوربین مخفی ، نرم افزار آشکارساز درخشش قرمز نشان می دهد. لطفا توجه داشته باشید که در نزدیکی انواع دیگر سخت افزارها با فرکانس رادیویی نیز درخشان خواهد بود.
۴- یک دوربین ردیاب یا سنسور حرفه ای برای تشخیص دوربین های مدار بسته مخفی تهیه کنید
ردیاب های سیگنال RF حرفه ای یا سایر ردیاب های اشکال دوربین مخفی برای تعیین مکان دوربین های امنیتی مخفی کاملاً موثر هستند.
بسیاری گزارش داده اند که مردم مرتباً دوربین های مخفی را در خانه های اجاره ای خود پیدا می کنند. اگر به کار یا تعطیلات می روید و خانه را اجاره می کنید ، می توانید دوربین های مخفی را به سرعت با ردیاب پیدا کنید.

نحوه تشخیص دوربین های مخفی با استفاده از ردیاب:
۱. یک ردیاب حرفه ای در آمازون یا سایر فروشگاه های آنلاین خریداری کنید. قیمت بسیار متفاوت است ، از چندین دلار تا صدها دلار.
۲. دستگاه را روشن کرده و با جارو کشیدن در اتاق خود دوربین های ویدئویی پنهان را تشخیص دهید.
معمولاً آشکارسازها هنگامی که سیگنالی را تشخیص می دهند بوق می زنند و هنگامی که به دوربین بالقوه نزدیک می شوید به شما یک نشانه قابل شنیدن می دهد. لطفا توجه داشته باشید که ردیاب دوربین مخفی RF معمولاً فقط نوعی فرکانس را می گیرد. اگر دوربین های امنیتی پنهان و اشکالات دیگر از چندین فرکانس به سرعت در حال تغییر استفاده می کنند، ممکن است آشکارساز وجود دوربین های مخفی جاسوسی را تشخیص ندهد. خبر خوب این است که افراد ناسالم، دوربین مخفی با سیگنال های پیچیده مکرر شبکه نصب نمی کنند ، زیرا این نوع دوربین های مخفی جاسوسی بسیار گران ترند.

بهترین توصیه های دستگاه های ردیاب دوربین مخفی:
برخی از خوانندگان نظرات خود را در مورد توصیه های دستگاه های آشکارساز دوربین مخفی گذاشته اند. بنابراین ، تیم ما تحقیقات مفصلی انجام داده و برخی از ردیاب های موثر دوربین مداربسته را برای تشخیص دوربین های جاسوسی مخفی به اشتراک گذاشته است. اگر به دنبال ردیاب دوربین جاسوسی برای اسکن اتاق خواب ، اتاق نشیمن و سایر مناطق با دامنه وسیع به ویژه در هتل ها و خانه های اجاره ای هستید ، می توانید از دستگاهی استفاده کنید که هم سیگنال RF و هم تشخیص لنز را ترکیب کند. می توانید ابتدا تشخیص سیگنال RF آشکارساز دوربین مخفی را روشن کرده و موقعیت ها یا مناطق اصلی را تعیین کنید. پس از آن، می توانید از عملکرد تشخیص لنز برای تشخیص دوربین های مخفی استفاده کنید. یک ردیاب دوربین جاسوسی که ترکیب دو عملکرد است ، مانند آنچه در تصویر زیر مشاهده می شود ، به نظر می رسد. مارک های مشهوری که چنین آشکارسازهای ضد نظارت حرفه ای را تولید می کنند JMDHKK ، Spy Hawk و غیره هستند.

این نوع دستگاه های ردیاب دوربین جاسوسی غالباً در تشخیص دستگاه های گوش دادن یا اشکال زدایی و دوربین ها در اتاق های هتل ، اتاق های خواب ، اتاق های جلسه محرمانه ، رختکن و غیره استفاده می شود.
اگر می خواهید دوربین حمام یا میکروفون مخفی در حمام ها یا اتاق های نصب را تشخیص دهید ، می توانید یک آشکارساز دوربین سبک و کوچک مانند تصویر زیر تهیه کنید. شرکت های مشهوری که این نوع ردیاب های دوربین نور را تولید می کنند Flyeego ، KJB Security و … هستند.
این نوع ردیاب های دوربین برای تشخیص اشکال زدگی در سرویس های بهداشتی ، اتاق های اتصالات یا سایر اتاق های کوچک مناسب است.استفاده از آن آسان و بسیار کوچک است بنابراین قابل حمل است.

۵-برای مشخص کردن دوربین های مخفی جاسوسی ، آینه های اتاق خود را بررسی کنید.
به یاد داشته باشید که دوربین های مخفی را در آینه های توالت ، اتاق های پرو یا اتاق های آزمایشی و غیره میتوانید پیدا کنید. همانطور که می دانید ، بعضی از افراد نادرست یک دوربین جاسوسی مخفی را در طرف دیگر آینه نصب می کنند که از آن عبور می کند ، در حالی که طرف دیگر به نظر می رسد همان آینه معمولی است.

چگونه دوربین های مخفی را در آینه پیدا کنیم؟
نکته مفیدی وجود دارد که می توانید برای تشخیص چنین آینه های دو طرفه در اتاق های مناسب ، توالت ، حمام و غیره استفاده کنید.
۱. ناخن خود را روی آینه قرار دهید.
۲. فاصله بین انگشت خود و آینه را مشاهده کنید.

اگر بین انگشت و تصویر شما فاصله ای وجود داشته باشد ، این یک آینه واقعی است. اگر انگشت شما و تصویر نوک به نوک لمس شود ، یک دوربین جاسوسی مخفی در آینه وجود دارد. همچنین می توانید با استفاده از این ترفند بدانید که آیا هنگام سفر در اتاق های هتل شما دوربین مخفی وجود دارد یا خیر.

۶- برای یافتن دوربین های مخفی از چراغ قوه استفاده کنید
یک روش ساده برای تشخیص دوربین های مخفی استفاده از چراغ قوه است (در شرایط تاریک بهترین عملکرد را دارد).
۱. چراغ قوه را روشن کرده و چراغ های اتاق خود را خاموش کنید.
۲. چراغ قوه را در اطراف اتاق قرار دهید.
به آرامی بروید و موقعیت های مشکوک را از زوایای مختلف بررسی کنید. اگر به هر نور منعکس کننده از یک شی توجه کنید ، ممکن است یک دوربین مخفی در آنجا باشد.

اگر دوربین های مداربسته جاسوسی مخفی را در محل خود تشخیص دادید چه باید کرد:
اگر در اتاق خود دوربین مخفی پیدا کردید ، باید مراحل زیر را انجام دهید.
مرحله ۱. دوربین های مخفی را حرکت و لمس نکنید. (پلیس برای یافتن مجرم اثر انگشت را جمع می کند.)
مرحله ۲. تمام متعلقات خود را از زاویه دید دوربین خارج کنید
مرحله ۳. برای شواهد از دوربین عکس بگیرید.
مرحله ۴. با پلیس یا سایر مقامات تماس بگیرید تا شرایط را بررسی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...