کاربر عزیز خوش آمدید
یا
ثبت نام کنید
09120879533
info@30cd.ir

۶ ویژگی ضروری که برای سیستم‌های دوربین مدار بسته به دنبال آن هستیم

تصمیم گیری برای نصب سیستم دوربین امنیتی در خانه، محل کار و یا یک فعالیت اقتصادی شما قدمی آسان است. اما دانستن اینکه چه نوع دوربین مناسب است یک مساله دشوار به حساب می آید. دوربین های امنیتی مدرن دارای ویژگی ها و گزینه های زیادی هستند و پیشنهاد شما به مشتریان برای بهترین دوربین های امنیتی، گزینه های مختلفی را در اختیار آنها قرار می دهد. ویژگی هایی که همین چند سال پیش لوکس و گرانقیمت در نظر گرفته می شدند، امروز تقریباً پایه اولیه همه دوربین ها هستند. هم اکنون شما میتوانید به سادگی یک سیستم دوربین مدار بسته را نصب کنید که هم به شما و هم به پلیس کمک کند.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشت این است که صرفاً انتخاب بهترین دوربین امنیتی کافی نیست. در حقیقت، اصطلاح “بهترین” کاملاً مبهم و بعضا گمراه کننده است. به سرعت خواهید فهمید برای هر  کار مشخصی دوربین امنیتی مشخصی مناسب است و استفاده نابجای آنها سبب کاهش بهروری سیستم و همچنین صرف بی دلیل میلیون­ها تومان پول خواهد شد. با استفاده از این مسئله، بیایید به لیست متنوعی از ویژگیهایی که باید در سیستم دوربین امنیتی خود داشته باشید، بدون نیاز به اهمیت خاصی نگاه کنیم.

۱- تصویربرداری با وضوح بالا و زاویه دید گسترده:

حتی ابتدایی ترین تلفن همراه دارای عملکرد ضبط ویدیوی HD است. چرا از دوربین امنیتی مدرن انتظار چنین چیزی را نداشته باشیم؟ HD یا High-Definition به معنای وضوح ۱۰۸۰p است. البته کیفیت های دیگری مثل دوربین های ۴K یا Ultra-HD (یا UHD) وجود دارند که هنوز کمی گران هستند. فیلم های ضبط شده توسط دوربین های HD کاملاً واضح و مشخص است و به مشتری و مقامات اجرای قانون اجازه تشخیص کوچکترین جزئیات را می دهند. علاوه بر این، دوربین های با زاویه دید عریض نیز تاثیر بسیاری در پوشش سطح بیشتری از فضا در اختیار کاربر میدهند. در این دوربین ها میتوان با یک دوربین واحد مساحت بزرگتری را تحت پوشش قرار داد و اغلب نیاز به نصب چندین دوربین را از بین می برند البته باید دقت کرد که دوربین های عریض معمولا کیفیت کمتری را نسبت به دوربین های ثابت و زاویه دید محدود دارند.

۲- فناوری بی‌سیم:

 بهترین تصاویر را اگر بتوان با قطع کابل تصویر از بین برد کارایی لازم را نخواهند داشت. مشتری گاهی دوربینی را از شما مطالبه میکند که بتواند فیلم ضبط شده را بصورت بی سیم و بدون کاهش کیفیت آن منتقل کند. دوربین های بی سیم و سیستم های دوربین امنیتی وابسته نیز معمولاً به نوعی دارای قابلیت دریافت تصاویر بیسیم و همچنین کنترل بی سیم را فراهم می آورند. نکته ی مهم این است که اغلب این دوربین های از نظر انتقال تصویر به صورت بی سیم عمل میکنند اما کماکان برای تغذیه آنها نیاز است تا در محل نصب یک منبع تغذیه برای آنها در نظر گرفته شود. برای حل این معضل نیز دوربین های تماما بی سیم ارائه شده اند که دارای یک باتری داخلی برای کارکرد بدون منبع تغذیه خارجی هستند. انواع خاصی از این دوربین ها را می توان در اتومبیل نصب کرد. قابلیت های امنیتی بیشتری به خودرو اضافه کرد.

۳- دوربین دید در شب و دوربین‌های کم نور:

 شما باید در دوربین های دید در شب یا حداقل آنهایی که قادر به ضبط در شرایط کم نور هستید سرمایه گذاری کنید. برخلاف آنچه که فیلم ها را باور می کنید، این دوربین ها فیلم تک رنگ سبز تولید نمی کنند. بیشتر دوربین ها فیلم هایی را ضبط می کنند که شبیه فیلم های معمولی سیاه و سفید است. سیستم های دوربین پیشرفته تر از دوربین های مادون قرمز یا دید گرما برای مناطق کاملاً تاریک استفاده می کنند که در آن دید ساده در شب کاملاً قطع نمی شود. این گزینه شاید برای هر خانه ضروری نیست اما قطعاً گزینه مناسبی برای فضاهای تجاری است.

۴- دسترسی از راه دور و پشتیبان گیری ابری:

دسترسی از راه دور به فیلم ضبط شده و تصاویر زنده از دوربین های امنیتی بسیار امروزه بسیار اهمیت پیدا کرده اند. تقریباً هر سیستم امنیتی مدرن منازل شهری با نوعی برنامه تلفن همراه تلفیق شده است که درجات مختلفی از کنترل را به مشتری شما می دهد. این بدان معناست که کاربر می توانید هنگام حرکت، مسافرت و حتی در شهر دیگری، فیلم های زنده از دوربین را بر روی تلفن همراه خود مشاهده کند. با این ویژگی کاربر  می توانید دوربین را از راه دور فعال و غیرفعال کند. علاوه بر امکان نظارت بر خانه در هنگام دور بودن از آن، به کاربر امکان کنترل پارامترهای مختلف دسترسی به سیستم امنیتی خود را نیز می دهد. آنها همچنین معمولاً با سایر دستگاه های خانگی هوشمند یکپارچه شده اند و به کاربر امکان می دهند چراغ ها را کم نور کنند یا یک دسگاه برقی دیگر خود را از طریق همان برنامه روشن کنند. سیستم های امنیتی همچنین به کاربر امکان این می دهند تا فیلم های خود را بر روی یک ابر (فضایی ذخیره سازی مجازی که در یک سرور به کاربر برای ذخیره سازی اطلاعات داده شده است) ذخیره کنید و امکان پشتیبان گیری و بایگانی فیلم برای استفاده های بعدی را داشته باشد.

۵- بلندگوها و میکروفن‌ها:

شاید دیدن دوربین های امنیتی با بلندگو یا میکروفن بی معنی باشند، اما باید دقت کردن این بلندگو امکان صحبت کردن از طریق دوربین مدار بسته برای محلی که در آن قرار دارند را فراهم می آورد. بدین طریق اپراتور دوربین مدار بسته، که میتواندیک اپراتور حرفه ای و یا حتی یک صاحب خانه باشد، بدون نصب یک سیستم ارتباطات اضافی می توانید یک بازدید کننده را مشاهده و با او صحبت کند. به طور بالقوه کاربردهای بیشتری برای چنین دوربین هایی وجود دارد. می توان از آن برای آرامش بخشی به حیوانات خانگی هنگام دور بودن از منزل استفاده کرد و یا هنگام شنیدن سر و صداهای عجیب و غریب در شب، صدای بیرون از خانه را به سادگی شنید.

۶- تشخیص حرکت و فعال‌سازی فرمان‌های وابسته:

فناوری دیگری که سبب افزایش کارایی سیستم های دوربین مدار بسته شده است امکان تشخیص حرکت و به دنبال آن فعال شدن یک قابلیت از دستگاه ضبط است. این قابلیت رایجتر از آن است که اکثر مردم باور دارند و امروزه به یکی از ویژگی های مرسوم سیستم های امنیتی تبدیل شده است. یکی از مزیت های اصلی این سیستم تشخیص حرکت و فعال سازی یک آلارم در زمانی است که از آن به عنوان دزدگیر استفاده می شود. همچنین در صورتی که فعال شدن ضبط تصاویر توسط این قابلیت فراهم شود، تنها در زمانی که حرکتی تشخیص داده شد شروع به ضبط بر روی هارد و حتی فضای ابری میکند که از این طریق هم حجم کمتری از هارد اشغال می شود و هم حجم کمتری از اینترنت مصرف می شود. به علاوه در دوربین های پیشرفته تر امکان دنبال کردن سوژه در حال حرکت نیز فراهم شده است که یکی از ویژگی های پیشرفته تر و به روز تر در این سیستم ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...