کاربر عزیز خوش آمدید
یا
ثبت نام کنید
09120879533
info@30cd.ir

هر آنچه باید در مورد پارکینگ های دارای دوربین مدار بسته بدانید

در بسیاری از پارکینگ‌ها و گاراژها احتمال به سرقت رفتن خودروها یا وسایلی که در آنها نگهداری می شود وجود دارد. مساله اصلی این است که حجم بالایی از خودروها در آنجا پارک شده‌اند و متأسفانه به راحتی در دسترس سارقان هستند. اما نگران نباشید! ما به شما خواهیم گفت که چرا سیستم‌های دوربین امنیتی نه تنها برای امنیت خانه بلکه برای امنیت پارکینگ و گاراژ نیز ضروری هستند.

۱- پیشگیری از سرقت اتومبیل:

پارکینگ ها آسانترین مکان برای سرقت اتومبیل ها هستند و اگر به درستی محافظت نشود ، سارقان می توانند در هر نقطه ای وارد فضای پارکینگ شوند، شکستن شیشه ها و یا دستکاری قفل های پارکینگ ها، و ماشین ها را به راحتی بدزدند. این یک واقعیت است که اکثر پارکینگ ها این روزها از محافظت کافی برخوردار نیستند. بدین شکل که یا کسی مسئول مراقبت از آنها نیست و یا معمولا در کم نورترین حالت ممکن نسبت به سایر بخشهای آپارتمان یا منازل قرار دارند. همه اینها به دلیل کاهش هزینه ای است که بیشتر مالکان در پی آن هستند. حال اگر در پارکینگ ها دوربین مدار بسته نصب شده باشد و عملکرد مناسب از نظر دید کافی را داشته باشد و همچنین به گونه ای باشد که سارقین متوجه وجود دوربین در محل شوند، این سرقت ها به شکل چشمگیری کاهش می یابد. زیرا ترس دیده شدن اولین ترسی است مه به سراغ آنها می آید و احتمال ارتکاب جرم کاهش می یابد. به علاوه میتوان از قابلیت های تشخیص حرکت آن استفاده نمود تا به مانند یک دزدگیر در ساعاتی مشخصی از روز که تردد در آن وجود ندارد عمل کند.

۲- خرابکاری و آسیب:

اگر سرقت ماشین یک درد است، خرابکاری و آسیب به اموال یک درد جدید است. همانطور که همه ما می دانیم، خرابکاری به معنی آسیب رساندن به اموالی است که در پارکینگ و گاراژها نگه داری میشود و متاسفانه بسیاری از سوء استفاده کنندگان این کار را برای تفریح آن انجام می دهند! بسیاری از مشتریان ما قربانی خراش کلیدی در کنار اتومبیل هستند که به هدف سرگرمی یا انتقام احمقانه رخ می دهد. اما ترمیم آنها با یک رنگ تازه میتواند هزینه بسیاری از مشتری به هدر دهد و این ترمیم رنگ برای خودروهای گران قیمت تر هزینه بالاتری را مطالبه میکند. گاهی نیز ممکن است منجر به شکستن شیشه و یا آسیب جدی به بدنه ختم شود. نحوه ارائه راه حل برای مشتری به مانند سرقت است، تنها در صورتی که خرابکارها از وجود دروبین مدار بسته اطلاع داشته باشند ممکن است جرات دست زدن به چنین اعمال مجرمانه ای را به خود راه ندهند. در این صورت بسیاری از اتومبیل ها را از آسیب نجات پیدا می کنند.

۳- مسئولیت صاحب پارکینگ عمومی کاهش پیدا میکند:

در زمان به سرقت رفتن و یا خرابکاری در یک پارکینگ عمومی، صاحب پارکینگ به علت تعهدی که دارد باید به مراجع قضایی برود. تنها در صورت نصب سیستم دوربین مدار بسته و اعلام این قضیه که “ریسک نگهداری خودرو در این پارکینگ بر عهده صاحب آن است” میتواند از هرگونه مسئولیتی رها شود. همچنین مالک می تواند برای کمک به صاحبان خودرو همچنین پلیس از فیلم های دوربین مدار بسته استفاده کند. به این ترتیب، نصب دوربین های مدار بسته می تواند به صاحب پارکینگ کمک کند تا فضاهای ایمن را برای خودروها ایجاد کند و همچنین مسئولیت خود را کاهش دهد.

نکاتی درباره نصب دوربین های مدار بسته در پارکینگ ها:

شما میتوانید نکات و ترفندهای گفته شده در زیر را امتحان کنید تا بتوانید به خوبی از دوربین های مدار بسته در پارکینگ خود استفاده کنید.

الف-  دوربین های مداربسته را نزدیک به ورودی درها قرار دهید:

جهت دوربین مدار بسته را با گونه ای انتخاب کنید که همواره روبروی خودرو قرار گیرد. نکته اول، صاحب دوربین میتواند چهره راننده خوردرو را تشخیص دهد. نکته دوم، شماره پلاک خودرو توسط سیستم فیلم برداری شده و میتوان ان را یادداشت کرد. به طور کل در این حالت نه تنها جزئیات ماشین بلکه نکات قابل توجهی مثل زمان ورود اتومبیل، زمانی ترک خودرو، مدتی است که خودرو در پارکینگ قرار داشته در تصایور ضبط گردیده است.

ب- نقاط کور را پوشانده شوند:

دوربین های مدار بسته مشکل بزرگی به نام نقطه کور در زمان نصب دارند. نقطه کور به بخشی گفته می شود که دوربین مدار بسته نمی تواند وقایع آن را ثبت کند. معمولاً اتومبیل هایی که در این نقاط کور پارک شده اند در برابر انواع حملات آسیب پذیرتر هستند. برای اطمینان از این که همه اتومبیل ها از امنیت دوربین مدار بسته برخوردار هستند، دوربین را در یک ارتفاع مناسب نصب کنید. هرچه ارتفاع بالاتر رود و زاویه دید افزایش یابد، محل های نقطه کور کاهش میبابند. اما در عین حال، رتفاع بالاتر به معنای وضوح پایین تر است و حتی ممکن است چهره افراد تشخیص داده نشوند. بنابراین، تعادل لازم برای پوشش نقاط کور و همچنین داشتن جزییات مناسب را باید با آزمون و خطا به دست آورد. نکته مهم دیگر استفاده از تعداد دروبین های بیشتر است. گاهی میتوان با استفاده از حتی یک دوربین بیشتر و چینش مناسب دوربین ها به صورت قطاری از حوزه دید ها، تمامی نقاط کور دوربین ها را پوشاند.

ج- ایجاد روشنایی کافی:

دوربین های مدار بسته در پارکینگ هایی که معمولاً روشنایی بسیار ضعیفی دارند نصب می شوند و این کار همانطور که گفته شد به بهانه کاهش هزینه ها است.میتوان  بسیاری از این پارکینگ ها را به مانند کوچه های تاریک در نظر گرفت که جرم در آن  به سادگی اتفاق می افتد. در چنین مواقعی، نصب دوربین مدار بسته بی تاثیر خواهد شد زیرا نمی تواند وقایع را با وضوح بالا ثبت کند. بنابراین، هر صاحب پارکینگی باید کمی برای روشنایی بهتر پارکینگی که در آن دوربین مدار بسته نصب کرده سرمایه گذاری کنید تا از عملکرد سیستم نطارتی خود اطمینان پیدا کند. یک پیشنهاد استفاده از لامپ های LED ارزان قیمت است که انرژی کمی نیز مصرف میکنن و عمر بالایی نیز دارند. بعد از نصب دوربین باید در یک دوره کوتاه تصاویر ضبط شده را بررسی کرد تا از میزان نور محیط در زمان تاریکی اطمینان حاصل شود.

د- در مورد دوربین های مدار بسته اطلاع دهید:

در صورت نصب دوربین مدار بسته در یک پارکینگ عمومی حتما سایرین را از وجود آن مطلع کنید. این یک قانون است که در آن به این نکته اشاره شده است که افرادی که از یک فضا و محل بازدید می کنند بدانند که تحت نظر قرار دارند. عدم اطلاع رسانی در مورد آنها می تواند منجر به پیگیری قانونی شود. بدین منظور یک مکان مشخص را انتخاب کنید – جایی که برای همه قابل مشاهده است و سپس علائمی با رنگ های روشن که به وجود دوربین مدار بسته اشاره می کند را در آنجا نصب کنید. این ترتیب ، شما یک وظیفه اصلی قانونی را برآورده خواهید کرد.

به منظور تبدیل شهر به یک منطقه ایمن، مطمئن شوید که پارکینگ مشتری شما هم از همان میزان امنیت لازم که برای خود او در نظر دارید برخودار است.

دیدگاهتان را بنویسید

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده اید؟
گذرواژه خود را فراموش کرده اید؟
Loading...